Choinki uprawiane w donicach

Kilkoro duńskich producentów i szkółkarzy specjalizuje się również w produkcji choinek w donicach, w sposób, który pozwala na późniejsze wysadzenie rośliny do gruntu, gdzie roślina kontynuuje wzrost.

Produkcja polega na wysadzaniu 3-4-letnich roślin do donic, w których rosną przez kolejne 3-4 lata zanim zostaną sprzedane. Taki rodzaj uprawy wymaga zastosowania specjalnej techniki oraz doświadczenia, co jest szczególnie istotne zwłaszcza przy uprawie jodły kaukaskiej, posiadającej palowy system korzeniowy co w dużej mierze utrudnia uprawę kontenerową.

Oferujemy drzewka w donicach 5-, 7,5- oraz 10-litrowych w zależności od rozmiaru rośliny. Drzewka dostarczane są jako opakowane w siatkę, tak jak w przypadku ciętych choinek.

Doniczkowane drzewka dostarczane są na jednorazowych paletach CT, w pojemnikach CC lub w inny, wcześniej uzgodniony sposób.

Jodła kaukaska uprawiana w donicy

Jodła kaukaska uprawiana w donicy

Doniczkowana jodła kaukaska oferowana jest w następujących rozmiarach – wysokość 60 – 80 cm, 80 – 100 cm oraz 100 – 120 cm. W produkcji wykorzystuje się najczęściej rośliny 3-4-letnie, które są wyjątkowo ładne i pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w krótkim czasie.

Inne gatunki uprawiane w donicach

W donicach oferujemy również srebrną odmianę świerka kłującego (Picea pungens “Glauca”), świerk serbski (Picea omorika), świerk pospolity (Picea abies) i inne gatunki, w zależności od zapotrzebowania klienta.

TREE1

Jodła Frasera uprawiana w donicy 

TREE2

Jodła koreańskaJodła koreańska uprawiana w donicy

TREE3

Świerk serbskiŚwierk serbski uprawiany w donicy

TREE4

Srebrna odmianaSrebrna odmiana świerka uprawiana w donicy

Share this