Choinki uprawiane w donicach

Kilkoro duńskich producentów i szkółkarzy specjalizuje się również w produkcji choinek w donicach, w sposób, który pozwala na późniejsze wysadzenie rośliny do gruntu, gdzie roślina kontynuuje wzrost.

Produkcja polega na wysadzaniu 3- lub 4-letnich roślin do donic, w których rosną przez kolejne 3–4 lata zanim zostaną sprzedane. Taki rodzaj uprawy wymaga zastosowania specjalnej techniki oraz doświadczenia, co jest szczególnie istotne zwłaszcza przy uprawie jodły kaukaskiej, posiadającej palowy system korzeniowy, co w dużej mierze utrudnia uprawę kontenerową.

Oferujemy drzewka w donicach 5-, 7,5- oraz 10-litrowych w zależności od rozmiaru rośliny. Drzewka dostarczane są opakowane w siatkę, tak jak w przypadku ciętych choinek.

Doniczkowane drzewka dostarczane są na jednorazowych paletach CT, w pojemnikach CC lub w inny, wcześniej uzgodniony sposób.

Jodła kaukaska uprawiana w donicy

Jodła kaukaska uprawiana w donicy

Jodła kałkaska uprawiana w donicy oferowana jest w następujących wysokościach: 60–80 cm, 80–100 cm oraz 100–120 cm. W produkcji wykorzystuje się najczęściej rośliny 3- lub 4-letnie, które są wyjątkowo ładne i pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w krótkim czasie.

Inne gatunki uprawiane w donicach

W donicach oferujemy również srebrną odmianę świerka kłującego (Picea Pungens “Glauca”), świerk serbski (Picea Omorika), świerk pospolity (Picea Abies) i inne gatunki, w zależności od zapotrzebowania klienta.

TREE1

Jodła Frasera uprawiana w donicy 

TREE2

Jodła koreańska uprawiana w donicy

TREE3

Świerk serbski uprawiany w donicy

TREE4

Srebrna odmiana świerka uprawiana w donicy