Jodła kaukaska (Abies Nordmanniana)

Jodła kaukaska jest najpopularniejszym drzewkiem choinkowym w Europie i w sąsiadujących krajach. Drzewo to pochodzi z lasów Gruzji i Turcji.

Wiele drzew hodowanych w Danii oraz szkółkach w innych krajach wyrasta z importowanych nasion. W Danii nasiona zbierane są w wybranych lokalizacjach, co pozwala na dobór nasion najwyższej jakości z wyselekcjonowanych drzewostanów.

14 lat pracy

Rośliny zazwyczaj mają 3 do 4 lat gdy są przenoszone ze szkółki i ponownie sadzone w lesie lub na plantacji. Następnie potrzeba kolejnych 6 do 10 lat, aby uzyskać dobre drzewka choinkowe.

Najlepszy duński klimat

Jodły kaukaskie są mrozoodporne, ale najlepiej rosną w obszarach o łagodnym klimacie panującym przez cały rok. Nadmorski duński klimat stwarza optymalne warunki do ich uprawy. Gdy warunki do uprawy są sprzyjające, drzewa posiadają charakterystyczne pełne, bardzo atrakcyjnie wyglądające, miękkie igły o głębokim, zielonym kolorze.

Jakość i linie produktów - Jodła kaukaska (Abies Nordmanniana)

Oferujemy trzy unikalne grupy asortymentowe oraz własną etykietę dla jodły kaukaskiej aby móc zaoferować naszym klientom szeroki wybór bez względu na ich wymagania. Wszystkie grupy asortymentowe oferują taką samą, dopasowaną do potrzeb klienta obsługę i mogą być dostarczane w dużych ilościach.

Nowa koncepcja firmy HD Nordic - Excellent, Classic lub Nature

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o naszym asortymencie. 

HD Nordic Excellent

Doskonałe, pierwszej klasy drzewko choinkowe z gęstymi, symetrycznymi i równomiernie rozłożonymi gałązkami o świeżym, zielonym kolorze. Drzewko to ma wiele gałęzi międzywęzłowych i cechuje się równomierną gęstością. Przewodnik jest prosty i umiejscowiony centralnie. Szerokość nie może przekraczać wysokości drzewka, powinna być jednak większa niż połowa wysokości drzewka.

HD Nordic Classic

Popularne drzewko choinkowe o atrakcyjnym i klasycznym wyglądzie oraz doskonałym kształcie. Przewodnik jest umiejscowiony centralnie. Drzewko to może mieć różny kształt, posiada o jeden okółek mniej, co czyni je popularnym wśród klientów, którzy preferują regularny kształt i większą rozłożystość.

HD Nordic Nature

Atrakcyjne wizualnie, naturalne drzewko choinkowe o różnym kształcie i gęstości. Odpowiedni wybór do partii drzewek różnych typów. Umożliwia klientowi wybór drzewka, które podoba się rodzinie. 

Jodła kaukaska z certyfikatem GLOBALG.A.P.

Oferujemy drzewka choinkowe z certyfikatem GLOBALG.A.P., aby zagwarantować Ci i Twoim klientom, że drzewka te pochodzą ze zrównoważonej, duńskiej hodowli. 

GLOBALG.A.P. (GlobalGood Agricultural Practice)

Nasz asortyment drzewek z certyfikatem GLOBALG.A.P. daje Ci pełną gwarancję, że zakupione przez Ciebie drzewka pochodzą ze zrównoważonej hodowli jodły kaukaskiej. Hodując nasze drzewka choinkowe zgodnie z normą GLOBALG.A.P. ograniczyliśmy obciążenie dla środowiska i zużycie środków ochrony roślin/środków wspomagających do absolutnego minimum. 

Oryginalna, certyfikowana jodła kaukaska

Nasze oryginalne, certyfikowane jodły kaukaskie klasy Premium i Standard oraz drzewka z linii C posiadają udokumentowaną specyfikację o szerokim zakresie, dostosowanym do Twoich potrzeb.

Nordmann Premium – Pierwszy gatunek

Nasze drzewka klasy Premium mają oznakowaną wysokość, atrakcyjny wygląd i są najwyższej jakości. Drzewka z tej linii posiadają odpowiednią, gwarantowaną liczbę okółków odpowiednio do wysokości, prosty przewodnik, odpowiednią szerokość, odpowiedni rozmiar trzonu i możliwość tylko 2 odchyleń. 

Nordmann Standard – Drugi gatunek

Drzewka należą do klasy Standard jeśli mają rozmiary od 100 do 250 cm i są dobrze sprzedającymi się drzewkami drugiego gatunku. Drzewka z tej linii posiadają co najmniej 4 okółki, zazwyczaj prosty przewodnik, minimalną wielkość trzonu itp.. Dopuszczalne są 3 niewielkie odchylenia.

Nordmann C – Trzeci gatunek

Linia C składa się z dobrze sprzedających się drzewek trzeciego gatunku w rozmiarach od 150 do 250 cm. Niektóre drzewka mają widoczne odchylenia i wydają się otwarte. Drzewka z tej linii posiadają co najmniej 4 okółki gałęzi, zazwyczaj prosty przewodnik, może pojawić się nieregularna forma, minimalny rozmiar trzonu itp. Dopuszczalne są 4 niewielkie odchylenia. 

Własna etykieta

Oczywiście oferujemy klientom również możliwość specjalnego oznaczenia drzewek choinkowych za pomocą ich własnych etykiet. Dzięki własnej etykiecie nasi klienci mogą opracować i wdrożyć swoje koncepcje. Umożliwia to naszym klientom zaprojektowanie i stworzenie niezależnego profilu do sprzedaży drzewek choinkowych, z którego będzie mógł skorzystać zarówno duży hipermarket jak i mały stragan na lokalnym jarmarku bożonarodzeniowym.

Share this