Jodła kaukaska (Abies Nordmanniana)

Jodła kaukaska jest najpopularniejszym drzewkiem choinkowym w Europie i w sąsiadujących krajach. Drzewo to pochodzi z lasów Gruzji i Turcji.

Wiele drzew hodowanych w Danii oraz szkółkach w innych krajach wyrasta z importowanych nasion. W Danii nasiona zbierane są w wybranych lokalizacjach, co pozwala na dobór nasion najwyższej jakości z wyselekcjonowanych drzewostanów.

14 lat pracy

Rośliny zazwyczaj mają 3 do 4 lat gdy są przenoszone ze szkółki i ponownie sadzone w lesie lub na plantacji. Następnie potrzeba kolejnych 6 do 10 lat, aby uzyskać dobre drzewka choinkowe.

Najlepszy duński klimat

Jodły kaukaskie są mrozoodporne, ale najlepiej rosną w obszarach o łagodnym klimacie panującym przez cały rok. Nadmorski duński klimat stwarza optymalne warunki do ich uprawy. Gdy warunki do uprawy są sprzyjające, drzewa posiadają charakterystyczne pełne, bardzo atrakcyjnie wyglądające, miękkie igły o głębokim, zielonym kolorze.

Posiadamy certyfikaty

W obrębie całego łańcucha produkcji staramy się zachować jak największy szacunek dla przyrody. Jako ekologiczni profesjonaliści, których celem jest dostarczanie wysokiej jakości, rzeczą naturalną jest dla nas posiadanie certyfikatów GLOBALG.A.P. (Global Good Agricultural Practice — międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności nieprzetworzonej), GRASP (GLOBALG.A.P. Risk Assessment on Social Practices — ocena ryzyka praktyk społecznych w ramach standardu GLOBALG.A.P. ) oraz Label Rouge („czerwona etykieta”). Właśnie to, między innymi, zobowiązuje nas do przestrzegania wysokich standardów odpowiedzialnej produkcji najwyższej jakości drzewek bożonarodzeniowych w powiązaniu z odpowiedzialną praktyką społeczną i ograniczonym obciążeniem dla środowiska.

Standard GLOBALG.A.P. gwarantuje, że obciążenie dla środowiska zostanie zredukowane, tj. przy absolutnie minimalnym użyciu pestycydów itp.

GRASP to ocena praktyk społecznych na plantacji, takich jak specyficzne aspekty zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu.

Label Rouge

Etykieta „Label Rouge” jest znakiem gwarancji jakości we Francji. Poświadcza ona, że produkt charakteryzuje się zestawem cech na wyższym poziomie niż inne podobne, aktualnie dostępne produkty.

Naturbaumsiegel, niemiecki znak jakości, który dowodzi, że uprawa jest szczególnie przyjazna dla środowiska i zasobów.

Jakość i linie produktów — Jodła kaukaska (Abies Nordmanniana)

Oferujemy trzy unikalne grupy asortymentowe oraz własną etykietę dla jodły kaukaskiej aby móc zaoferować naszym klientom szeroki wybór bez względu na ich wymagania. Wszystkie grupy asortymentowe oferują taką samą, dopasowaną do potrzeb klienta obsługę i mogą być dostarczane w dużych ilościach.

Nowa koncepcja firmy HD Nordic — Excellent, Classic lub Nature

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o naszym asortymencie. 

HD Nordic Excellent

HD Nordic Excellent

Doskonałe, pierwszej klasy drzewko choinkowe z gęstymi, symetrycznymi i równomiernie rozłożonymi gałązkami o świeżym, zielonym kolorze. Drzewko to ma wiele gałęzi międzywęzłowych i cechuje się równomierną gęstością. Przewodnik jest prosty i umiejscowiony centralnie. Szerokość nie może przekraczać wysokości drzewka, powinna być jednak większa niż połowa wysokości drzewka.

HD Nordic Classic

HD Nordic Classic

Popularne drzewko choinkowe o atrakcyjnym i klasycznym wyglądzie oraz doskonałym kształcie. Przewodnik jest umiejscowiony centralnie. Drzewko to może mieć różny kształt, posiada o jeden okółek mniej, co czyni je popularnym wśród klientów, którzy preferują regularny kształt i większą rozłożystość.

HD Nordic Nature

HD Nordic Nature

Atrakcyjne wizualnie, naturalne drzewko choinkowe o różnym kształcie i gęstości. Odpowiedni wybór do partii drzewek różnych typów. Umożliwia klientowi wybór drzewka, które podoba się rodzinie. 

Własna etykieta

Oczywiście oferujemy klientom również możliwość specjalnego oznaczenia drzewek choinkowych za pomocą ich własnych etykiet. Dzięki własnej etykiecie nasi klienci mogą opracować i wdrożyć swoje koncepcje. Umożliwia to naszym klientom zaprojektowanie i stworzenie niezależnego profilu do sprzedaży drzewek choinkowych, z którego będzie mógł skorzystać zarówno duży hipermarket jak i mały stragan na lokalnym jarmarku bożonarodzeniowym.